Igor Sumara

ADWOKAT

specjalizacja

Prawo IT, Prawo Spółek,
E-commerce, RODO

kontakt

+48 734 429 412

igor.sumara@lavolegal.pl

adres do korespondencji

ul. Na Wzgórzu 13, 32-087 Pękowice

Czym się zajmuję?

Specjalizuje się w branży e-commerce, umowach IT oraz digitalizacją procesów biznesowych. W kancelarii prowadzę praktykę e-Commerce & Digital business. 

 

Jestem absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłem studia podyplomowe z zakresu prawa nowych technologii broniąc pracę dotyczącą odpowiedzialności kontraktowej sztucznej inteligencji.

Czym kieruję się w pracy?

Przede wszystkim profesjonalizmem i terminowością. Doświadczenie zawodowe zdobywałem zarówno w dużych korporacjach prawniczych jaki mniejszych kancelariach butikowych. Posiadam doświadczenie praktyczne w zakresie obsługi przedsiębiorców – prowadzę dział prawny jednego z najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw technologicznych w Polsce.  Na co dzień biorę udział w tworzeniu opinii prawnych, negocjacjach oraz tworzeniu i analizie umów (w tym przy międzynarodowych projektach  informatycznych).

Co lubię?

Zdobywać wiedzę, znajdywać rozwiązania, a nie problemy i edukować.

 

Wiedzę zdobywałem podczas wielu szkoleń i konferencji z zakresu prawa podatkowego, nowych technologii oraz prawa własności intelektualnej. Biorę udział w wydarzeniach z pogranicza prawa i nowych technologii, a projekt mojej aplikacji wspomagającej działalność kancelarii prawnych w zakresie marketingu został zauważony na konkursie LegalHackaton ‘21.Brałem także udział w projekcie Games Academy, o aspektach prawny w branży gier komputerowych,  który powstał przy współpracy CD PROJEKT i kancelarii Baker McKenzie. Jestem także certyfikowanym audytorem normy ISO 27000:1 w zakresie systemów zarządzanie bezpieczeństwem informacji.

 

Współpracowałem z Ministerstwem Sprawiedliwości przy tworzeniu jednego z największych projektów edukacyjnych w zakresie prawa skierowanego do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 

 

W swojej codziennej pracy pomagam szukać rozwiązań dla klientów, którzy zgłaszają się nawet z najtrudniejszymi problemami. Działam w oparciu o wzajemne zaufanie i profesjonalizm. Wspólnie z całym zespołem kancelarii jesteśmy w stanie wypracować rozwiązanie, które będzie bezpieczne i satysfakcjonujące dla naszych klientów.

Co robię w życiu prywatnym?

Moje życie poza pracą orbituje wokół mojej rodziny i domu, w tym moich dwóch wspaniałych psów, z którymi aktywnie spędzamy czas.  Nie wyobrażam sobie życia bez treningu sztuki walki (MMA, BJJ, Muay Thai). Uwielbiam podróże – szczególnie w regiony świata gdzie można dobrze zjeść. Nieliczne wolne wieczory  lubię spędzać z komiksem fabularnym lub dobrą planszówką.

Umów się na spotkanie

Posty stworzone przez Igora


Case study: Kompleksowe wsparcie prawne dla startupów

Kwestie prawne w założeniu i obsłudze prawnej startupu

Zatrudnienie cudzoziemca – zezwolenie na pracę

Jak legalnie zatrudnić cudzoziemca?Czy można zatrudnić cudzoziemca bez zezwolenia na pracę?

Potwierdzenie znajomości języka polskiego

Kiedy wymagane jest potwierdzenie znajomości języka polskiego? Jak możesz udowodnić, że znasz język polski?

“ABC” Prawa Autorskiego – co każdy twórca wiedzieć powinien

Jakie przepisy gwarantują ochronę? Co właściwie chroni prawo autorskie? Jak powstaje ochrona? Wszystko co musisz wiedzieć o prawie autorskim